Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Saturn - łazienka, kuchnia, salon
Facebook
Instagram
Youtube
Adres Saturn Łazienki Tarnów

Tarnów, Paderewskiego 4

Godziny otwarcia Saturn Łazienki Tarnów

godz. otwarcia: 8:30-17:45

sobota: 8:30-13:00

Telefon Saturn Łazienki Tarnów

+48 14 622 32 02

E-mail Saturn Łazienki Tarnów

sklep@saturn-tarnow.pl

MENU

Jak dbać o armaturę łazienkową?

Opublikowany -09.02.2021
Kategorie: Blog,

 

Wybierając armaturę do naszego domu czy mieszkania zwykle kierujemy się walorami estetycznymi i funkcjonalnością. Z pozoru wydaje się być drobiazgiem w kontekście aranżacji całego wnętrza ale to właśnie ona dopełnia całość i jest „wisienką na torcie” całej koncepcji wystroju.

Lśniąca, designerska armatura to ozdoba każdej łazienki, jednak by móc cieszyć się jej walorami jak najdłużej należy o nią dbać i odpowiednio pielęgnować. 

Systematyczność to podstawa!

Kluczową kwestią w pielęgnacji armatury sanitarnej jest systematyczność. Regularne czyszczenie pozwoli na długo zachować jej walory funkcjonalne i estetyczne, ale również pozwoli uniknąć trwałych zabrudzeń, które wymagałyby użycia mocnych chemikaliów. Prawidłowa pielęgnacja baterii łazienkowych przekłada się na ich bezawaryjne działanie. Dzięki konsekwentnemu czyszczeniu baterii, deszczowni oraz innych elementów armatury zapobiegniemy m.in. tworzeniu się osadów wapiennych, czyli tzw. kamienia, który jest jednym z pierwszych kroków do zaburzenia estetyki armatury, a w konsekwencji nawet jej awarii.

ferro.jpg

Sięgaj tylko po bezpieczne środki.

Chemiczne środki czystości dostępne w marketach mogą być trujące dla Ciebie i Twojej rodziny. Szczególnie niebezpieczne okazuje się ich wdychanie. W wyniku długotrwałego, regularnego używania, mogą doprowadzać do poważnych chorób płuc. Bezpieczne środki to takie, które nie zawiera w swoim składzie alkoholi, kwasów, czy chloru. Te substancje mogą bowiem zniszczyć powierzchnię baterii.

Poniżej przedstawiamy bezpieczne produkty firmy Sann Profi, które można zakupić w naszym salonie Saturn Tarnów oraz w sklepie online :

• Sann Profi Czysta kabina prysznicowa

Specjalistyczny preparat do czyszczenia kabin prysznicowych. Błyskawicznie usuwa osady z mydła, olejków kąpielowych, tłuszczu, plam po wodzie oraz lekki kamienny nalot. Nie zawiera składników alkalicznych i dlatego nie powoduje matowienia powierzchni. Produkt bezpieczny dla czyszczonych powierzchni – nie zawiera substancji żrących. Pozostawia przyjemny i trwały zapach. Nie pozostawia smug i zacieków.

• Sann Profi Czyste krany i baterie

Specjalnie opracowany środek do gruntownego i codziennego czyszczenia armatury w kuchni i łazience. Przywraca oryginalny wygląd i nadaje lśniący blask kranom i bateriom. Doskonale usuwa pozostałości po mydle i olejkach kąpielowych, osady wapienne, tłuste ślady i lekki kamienny nalot. Nie odbarwia i nie rysuje czyszczonych powierzchni. Systematycznie stosowany podkreśla estetykę kuchni i łazienki.

dsc01492.jpg

• Sann Profi EXTRA

Bardzo skuteczny preparat do usuwania szczególnie uciążliwych zabrudzeń. Doskonale usuwa głęboko wżarte zabrudzenia, kamień, brązowe osady wapienne, osady mydlane, nacieki z rdzy z powierzchni ceramicznych, chromowanych, glazurowanych i szklanych oraz ze stali nierdzewnej. Idealny do łazienki, toalety i kuchni, przywraca oryginalny wygląd czyszczonym powierzchniom i urządzeniom.

• Sann Profi czysta łazienka- Akrylowe wanny i brodziki

• Sann Profi Impregnat do kabin prysznicowych 

• Sann Profi Do usuwania grzybów i pleśni

• Sann Profi Czysty hydromasaż

• Sann Profi Czyste fugi

dsc01525.jpg

dsc01496.jpg

 

Jakie elementy należy czyścić?

Najprościej mówiąc- każde. Poniżej szczegółowy opis poszczególnych elementów.

• Perlator

Większość baterii wyposażona jest w regulator strumienia wody, zbudowany ze specjalnych sitek z tworzywa oraz stali nierdzewnej i działający jak filtr, który zatrzymuje zanieczyszczenia.By gromadzące się osady nie utrudniały przepływu wody, należy czyścić sitka przynajmniej raz na pół roku.

perlator.png

• Głowica baterii

Regularnej konserwacji wymaga także głowica baterii. W miarę upływu czasu powierzchnie zostają zanieczyszczone przez kamień i osad - wtedy pokrętło otwiera i zamyka się ciężej, trudniej też wyregulować strumień wody. By temu zapobiec, co najmniej raz na kilka miesięcy należy wyciągnąć głowicę i dokładnie ją oczyścić.

• Zewnętrzna część baterii

Systematycznie należy ją czyścić z brudu, plam i osadu za pomocą delikatnej ściereczki oraz odpowiedniego preparatu, a następnie dokładnie spłukać wodą i wytrzeć do sucha. Do czyszczenia baterii nie powinno się stosować ostrych, chropowatych ściereczek i gąbek.

• Słuchawka prysznicowa/ głowica prysznicowa

Szczególnym miejscem, w którym zbiera się kamień, jest słuchawka prysznicowa oraz głowica prysznicowa. Jeśli z tych elementówwoda płynie nierównomiernie i pryska, zalewając wszystko wokół to najprawdopodobniej wina kamienia, który zatkał ujście wody.

Naloty z kamienia nie jest trudno wyczyścić, jednak należy o to dbać regularnie. W przeciwnym wypadku może zdarzyć się tak, że nagromadzony kamień trwale uszkodzi słuchawkę prysznicową i wtedy będzie nadawała się już tylko do wyrzucenia.

deante-hiacynt-bianco.jpg

 

Zadzwoń do nas

+ 48 14 622 32 02

Dział łazienka +48 570 19 19 70

Dział kuchnia +48 570 21 00 21

Zamów kontakt telefoniczny

Wyślij nam swój numer telefonu a oddzwonimy do ciebie w najbliższy dzień roboczy.

Odwiedź nasz salon

F.H.U. "SATURN" Sp.J.

ul. Paderewskiego 4, 33-100 Tarnów