Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Saturn - łazienka, kuchnia, salon
Facebook
Instagram
Youtube
Adres Saturn Łazienki Tarnów

Tarnów, Paderewskiego 4

Godziny otwarcia Saturn Łazienki Tarnów

godz. otwarcia: 8:30-17:45

sobota: 8:30-13:00

Telefon Saturn Łazienki Tarnów

+48 14 622 32 02

E-mail Saturn Łazienki Tarnów

sklep@saturn-tarnow.pl

MENU

Jak dobrać baterię do wanny wolnostojącej

Opublikowany -20.01.2021
Kategorie: Blog,

 

Sama wanna to nie wszystko… żeby stanowiła prawdziwą ozdobę wnętrza, należy do niej dobrać odpowiednią armaturę. Ustawienie wanny w centralnym punkcie łazienki wiąże się z koniecznością wcześniejszego dokładnego przemyślenia i rozplanowania instalacji wodno-kanalizacyjnej, a co za tym idzie – wczesnego wyboru baterii wannowej.

Rodzaje baterii:

•   bateria wannowa wolnostojąca

bateria-wolnostojaca-2.jpg

Obecnie na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór baterii wolnostojących wśród, których znajdziemy wersje jedno- i dwuuchwytowe - w różnych stylach, począwszy od tradycyjnych wzorów, skończywszy na bardzo nowoczesnych. Producenci zadbali również o funkcje tego rodzaju baterii wannowych, więc bez problemu znajdziemy model, który będzie wyposażony w termostat pozwalający ograniczyć zużycie wody oraz odpowiednio dostosuje jej temperaturę. Dodatkowo baterie wolnostojące występuję w wielu zróżnicowanych kolorach, co pozwala na wybór dokładnie takiej, która będzie spełniała oczekiwania oraz preferencje klienta. Nasz wykwalifikowany personel z pewnością pomoże dokonać idealnego wyboru.

•   bateria wannowa podtynkowa

baterie-wannowe-podtynkowe.jpg

Konstrukcja takiej baterii ukryta jest pod tynkiem, a widocznymi elementami są tylko wylewka oraz mechanizm sterujący strumieniem i temperaturą wody. Jest to nowoczesne rozwiązanie jednak wiąże się ono z koniecznością ustawienia wanny wolnostojącej tuż przy ścianie i nie ma możliwości, żeby została zamieszczona np. na środku łazienki.

•   bateria wannowa natynkowa

Różni się ona od podtynkowej tym, że bateria wannowa natynkowa mocowana jest bezpośrednio do instalacji. Baterie są jedno lub dwuuchwytowe.

•   bateria wannowa rantowa

bateria-rantowa-wannowa.jpg

Nazywana również jako wielootworowa czy nawannowa. Ten rodzaj baterii jest doskonałym rozwiązaniem dla wanny wolnostojącej nadając jej charakteru i designu. Są one funkcjonalne i estetyczne. Elementy baterii rantowej instalowane są w otworach wyciętych w krawędzi wanny. Kolejnym jej plusem jest fakt, że jeśli klient zdecyduje się na zakup wanny z wąskim rantem również będzie mógł zastosować montaż baterii rantowej- armaturę można wówczas umieścić na specjalnej półce lub postumencie obok wanny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii do wanny wolnostojącej?

Kolejnym krokiem po wyborze sposobu montażu baterii wannowej, niezbędna jest analiza poszczególnych elementów baterii, aby wybrać odpowiedni produkt, który będzie służył przez długie lata.

•   Materiał

W głównej mierze to od niego zależy jakość i trwałość baterii. Najczęściej stosowanym materiałem jest mosiądz- im więcej w jego składzie miedzi, tym lepiej i bardziej jakościowo. Mosiądz jest wysokoodporny na uszkodzenia mechaniczne i ma destrukcyjny wpływ wody.

•   Głowica

To serce baterii i jej system zarządzania. Wybór ceramicznej głowicy zapobiegnie nieszczelnością.

•   Wydajność przepływu

Aby szybko napełnić wannę wodą postaw na najwyższą klasę przepustowości- A.

Bateria do wanny wolnostojącej wiąże się z nie małym kosztem, dlatego aby wybrać model idealnie dopasowany do Państwa potrzeb niezbędna jest konsultacja z doświadczonym personelem, który z pewnością weźmie każdy powyższy aspekt pod uwagę. W naszym salonie oferujemy profesjonalne doradztwo oraz szeroki wybór armatury łazienkowej.

Zadzwoń do nas

+ 48 14 622 32 02

Dział łazienka +48 570 19 19 70

Dział kuchnia +48 570 21 00 21

Zamów kontakt telefoniczny

Wyślij nam swój numer telefonu a oddzwonimy do ciebie w najbliższy dzień roboczy.

Odwiedź nasz salon

F.H.U. "SATURN" Sp.J.

ul. Paderewskiego 4, 33-100 Tarnów